Genel

Twitter artık GIF ve anketleri saymayacak

By

on

Medya eklentilerinin 140 karakter limitine dahil edilmemesiyle birlikte, daha uzun anket soruları sorabilirsiniz.

Twitter uzun zamandır beklenen güncellemeyi nihayet yaptı; bundan böyle fotoğraf, video, GIF, anket gibi içerikler ya da diğer tweet’lerden yapılan alıntılar 140 karakter limitinin dışında tutulacak. Böylelikle bu içerikleri kullanmanız durumunda daha uzun metinler yazarak paylaşım yapabileceksiniz. İlk olarak mayıs ayında duyurulan bu değişiklik için Twitter net bir tarih vermemişti.

Dahası, Twitter benzer bir uzatmayı direkt yanıtlar için de planlıyor. The Verge haberine göre, bir tweet’in başında bahsedilen kullanıcı isimleri de 140 karakter limitine takılmayacak. Özellikler ikiden fazla kullanıcıdan bahsedilen tweet’lerde ne demek istediğinizi tek mesajda anlatmak mümkün olacak.

Twitter DM Ürün Müdürü Sachin Agarwal, daha önce yaptığı bir açıklamada karakter limitini artırma talebinin kullanıcılardan gelen istekler arasında ilk sırada yer aldığını belirtmiş ve “Kullanıcılarımız aklında olanı söyleyebilmek ve kendileri olmak istiyorlar” diye eklemişti.

Daha önce 10 bin karaktere kadar bir limit artırımı planladığı belirtilen Twitter, daha sonra bu fikrinden döndü çünkü böyle bir hamle, platformun bir “kısa mesaj” servisi olarak kimliğini kaybetmesine neden olacaktı. Şimdi ise bu hamle sayesinde günümüz iletişimi için fazla kısa kalan 140 karakter limitinde küçük ancak önemli bir ferahlık sağlandı.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir