Genel

The Last Guardian’ın çıkış tarihi netleşti

By

on

The Last Guardian’ın nihai çıkış tarihi PlayStation patronu tarafından doğrulandı. Oyuncular ise çılgınlar gibi şu kelimeyi haykırdı: Sonunda!

Sonunda kesinlik kazanan bir tarih ile karşımıza çıkan The Last Guardian, 2007 yılında PlayStation 3 için duyurulmuş ve geliştirme sürecinin PlayStation 3 çıkışı için yetişmemesi gerekçesiyle, E3 2015’te tekrar duyurularak PlayStation 4 çıkışına ertelenmişti.

E3 2016’da Sony, The Last Guardian’ın nihai çıkış tarihini 25 Ekim 2016 olarak tekrar duyurdu, fakat son düzenlemeler gerekçesiyle bu tarih de, 9 Aralık 2016’ya ertelendi.

Twitter üzerinden, Sony PlayStation’un başındaki isim Shuhei Yoshida’nın nihayet The Last Guardian’ın bittiğini doğruladığı tweet ile tekrar gündeme gelen oyun, Team ICO üçlemesinin sonuncusu. Serinin önceki oyunları Shadow of the Colossus ve ICO’nun devamı niteliğindeki bir yapım.

Duygusal atmosferin fazlasıyla hakim olduğu The Last Guardian, Trico isimli sevimli minik dostumuz ve onun canavarının hikayesini size bulmacalar çözdürerek anlatıyor.

Her ne kadar ilgiyle beklenilen bir devam yapımı olsa da artık aceleci olmamayı öğrendik. Bekleyip göreceğiz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir