Genel

Teknoloji şirketlerinden 1 Nisan şakaları

By

on

Geçtiğimiz Cumartesi günü 1 Nisan Şaka Günü’nde uluslararası şirketler birbirinden güzel esprilere imza attı.

Snapchat, uygulamasını yıllardır kopyalamaya çalışan Facebook kadar olmasa da bazı şeyleri kopyalayabiliyor. Snapchat bir gün boyunca Instagram’a benzer bir filtre sundu. Filtreyi kullanmak için Snapchat’te bir fotoğraf çekip, fotoğrafı filtreler arasından Instagram filtresini seçerek yayınmamak mümkündü.

Fotoğraf Telifi Chris Welch / The Verge’a aittir.

Uzun zamandır 1 Nisan şakaları yapan Google, bu geleneğini bu sene de sürdürdü. Bu sene Google Google Maps uygulamasında eklenen bir özellik ile haritada bulunduğunuz konum üzerinde Pac-Man oynayabildiniz. Google iki yıl önce de Pac-Man hizmetini sunmuştu.

Fotoğraf Telifi Natt Garun / The Verge’a aittir.

Netflix ise 1 Nisan’da Will Arnett’in sıradan nesneleri ele aldığı oldukçe huzur veren bir video sundu. Tam olarak 1 Nisan kriterlerinde bir şaka olarak görülecek türden olmasa da bundan hiç bir zaman emin olamayacağız.

Reddit ise daha az şaka daha çok sosyal deney içeren bir video hazırladı. Bu yılın projesinde kullanıcılar, büyük bir piksel ızgarasına beş dakikada bir renkli bir piksel yerleştirdi. Sonuçta ortaya çıkan şey Reddit takipçilerinin kafasının gerçekten karışık olduğunu gösteriyor olabilir (en azındna bu şaka amaçlı sisteme zaman harcayanlar için)

Amazon ise ABD’de oldukça popüler ECHO sesli asistanı ile birlikte çalışan “Petlexa” adında hayali bir ürün duyurdu. Bu ürün evcil hayvanlardan gelen sinyalleri alarak hayvanlarınızın aktiviteleri hakkında bilgi toplamayı amaçlıyor. Aslında çok da fena fikir değil.

Kazasız belasız 1 Nisan Şaka Günü de geride kaldı. Artık bir sene boyunca gerçeklere ve ciddiyete geri dönebiliriz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir