Genel

Tek başına oyun geliştirdi

By

on

Popüler oyun motoru Unreal Engine üzerinde kendi oyununu geliştiren genç herkesi şaşırttı.

Unreal Engine günümüzün en popüler oyun motorlarından birisi. Bu oyun motoru üzerinde iki yıldır tek başına çalışan “bloodrem” takma isimli genç geçtiğimiz günlerde Unreal Engine Forumlarında yaptığı çalışmayı paylaştı.

Lost Soul Aside” adını verdiği fantazi aksiyon türü oyun çalışması ile kısa süre içinde forumda fenomene dönen gencin iki yıllık çalışması kendisinin bile beklemediği kadar çok ilgi gördü.

 

Forumda önce sadece yukarıdaki animated gif olarak iki sahneyi paylaşan bloodrem daha sonra 5 dakikalık bir demoyu Youtube üzerine yükledi.

Yüzlerce kişinin kendisine Kickstarter üzerinden bir kampanya başlatması talebinde bulunması üzerine bloodrem şu anda bunun karşılığını oluşturabilecek durumda olmadığını ancak daha detaylı bir yol haritası hazırlayarak tüm oyun camiası ile paylaşacağını duyurdu.

Sonu nasıl olur bilinmez ancak çalışma gerçekten çok çekici ve tüm hepsinin tek bir kişi tarafından yapıldığı göz önüne alınırsa büyük bir potansiyel sunuyor. Sizleri oyunun tanıtım filmi ile baş başa bırakalım.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir