Genel

Steam yorumlarına tazminat davası!

By

on

Steam kullanıcılarına “kötü yorumlar” yüzünden dava açan oyun yapımcısının ürünleri Steam’den kaldırıldı.

Yaklaşık 100 Steam kullanıcısına toplamda 18 milyon dolarlık tazminat davası açan Digital Homicide adlı stüdyonun kurucu ortağı James Romine, oyuncularla ilgili oldukça ciddi ithamlarda bulundu. Kotaku tarafından Scribd’e yüklenen şikayet dosyasına göre bu suçlamalar arasında taciz, izinsiz takip, suça ilişkin hasarlar ve suç teşkil edecek kimlik sahtekarlığı yer alıyor.

Steam platformunun sahibi Valve yanıt vermekte gecikmedi ve Digital Homicide’a ait tüm oyun kütüphanesini davadan bahsetmeden, “Steam müşterilerine karşı düşmanca tutum” nedeniyle kaldırdıklarını açıkladı. Bu yapımlar arasında Starship: Nova Strike, Krog Wars, ve Wyatt Derp gibi örnekler yer alıyor.

Bu yorumu kendi web sayfasında yanıtlayan Digital Homicide tarafı ise kendilerine haksızlık edildiğini, Steam üzerinde kendilerine ve oyunu satın almayı düşünen müşterilerine karşı yapılan düşmanca ve aşağılayıcı yorumları doğru yönetemedikleri için asıl suçun Valve’de olduğunu iddia etti. Konuyla ilgili bazı örnekler de paylaşan oyun stüdyosunun yayınladığı yorumlarda ölüm tehditlerinden intihar teşvikine ve kişisel hakaretlere kadar pek çok rahatsız edici ifade göze çarpıyor. Yaşanan bu son atışma nedeniyle Digital Homicide şimdi 100 oyuncunun yanı sıra Steam platformunu da dava etmeye hazırlanıyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir