Genel

Sony PC’ler için DualShock bağlantı aparatını duyurdu

By

on

Sony tarafından üretilen popüler oyun konsolu PlayStation 4’ün gelişmiş kontrolcüsü DualShock 4 için PC bağlantı ünitesi geliştirildi.

PlayStation 4’ün oyun kontrol kolu DualShock 4 (DS4) bu güne kadar doğrudan USB veya uyumlu Bluetooth bağlantı noktası kullanılarak kişisel bilgisayarlarda kullanılabiliyordu. Öte yandan bu çözümleri hayata geçirebilmek için bir takım özel yazılımlar kullanmak gerekiyordu ve komutlardaki gecikmeler DS4’ün PC üzerindeki kullanımını pek de cazip kılmıyordu.

Sony yaptığı bir duyuru ile DS4’ün PC’lere bağlanabilmesi için 25 dolar değerinde özel bir Bluetooth bağlantı aparatını duyurdu. Elbette bu aparat ile birlikte Sony PC için resmi sürücülerini de yayınlamış olacak ve artık DS4 kişisel bilgisayarlar üzerinde sorunsuz olarak kullanılabilecek.

Peki, Sony neden böyle bir adım atıyor? Bunun en önemli nedeni PlayStation Now servisi ve PS4 Remote Play ile artık PlayStation oyunlarının PC üzerinden oynanabilecek olması. Burada kastettiğimiz şey oyunların PC’de çalışacak olması değil. PS Now hızlı bir ağ bağlantısı ile bulut üzerinden seçilmiş PS oyunlarını oynamanızı mümkün kılıyor. Remote Play ise yine ağ üzerinden sahip olduğunuz PS4 cihazınıza bağlanıp oyunlarınızı uzaktan oynamanızı sağlıyor.

 

Recommended for you

1 Comment

  1. Pingback: Steam’e PlayStation DualShock 4 desteği geliyor – pcworld.com.tr

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir