Genel

Snapchat’e 16 kişilik grup sohbetleri geldi

By

on

Her zaman olduğu gibi tüm içerikler 24 saat sonra kendiliğinden siliniyor.

İnsanları ve aileleri bir araya getirmek için tatiller harika bir fırsat. Elbette bir diğer seçenek ise yüzünüze köpek kulakları ekleyerek tuvalette çekilen fotoğrafları paylaşmak olabilir. Kesinlikle Snapchat’ten bahsediyoruz. Şirket dün yaptığı bir açıklama ile popüler fotoğraf paylaşımı ve mesajlaşma platformuna yeni bir grup sohbet özelliğinin geldiğini duyurdu.

Snapchat Kullanıcı Grupları, kullanıcıların aynı anda 16 arkadaşlarıyla sohbet etmelerini sağlıyor. Snapchat’ın temelindeki özellik olan iletilerin 24 saatlik yaşama süresi grup sohbetleri için de geçerli. Oluşturulan grubun üyeleri gruba girerek içerikleri sadece bir kez görüntüleyebiliyorlar. Eğer üyelerden birisi 24 saat içinde gruba girip içerikleri görüntülemezse bu fırsatı kaçırmış oluyor. Kısacası; Snapchat kullanıcılarının platformun kendisinden bekledikleri aynı dinamikler çalışmaya devam ediyor.

Tüm grup üyelerinin isimleri her grup sohbetinin alt kısmında listeleniyor. Listeden bir kişinin adına dokunarak bire bir Hızlı Sohbet yapabiliyorsunuz. Hızlı Sohbette gruba geri dönmek için yalnızca tek bir hızlı kaydırma yeterli oluyor.

Yeni Sohbet özelliğine ek olarak Snapchat için iki yeni düzenleme aracı da geliyor. İlkine Scissors (Makas) adı verilmiş ve önizleme ekranında kaydettiğiniz Snap içinden bir parça kesip bir çıkartmaya dönüştürmenizi sağlıyor. Paintbrush (Boya Fırçası) ise Hatıralar bölümünde bulunan snapler üzerine çizim yapmanızı mümkün kılıyor.

Snapchat’ın duyurusunda bahsetmediği bir diğer özellik ise Shazam entegrasyonu. Uygulamadan ayrılmadan Shazam’ı kullanarak bir şarkıyı tanımlamak için kamera ekranında kayıt tuşuna basmanız yeterli oluyor.

Snapchat temel özelliklerini koruyarak daha olgun bir mesajlaşma platformuna dönüşmek  için kademeli olarak yeni özellikler getiriyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir