Genel

Snapchat gözlük çıkardı, adını değiştirdi

By

on

Spectacles adını taşıyan yeni kameralı güneş gözlüğüyle bambaşka bir sektöre adım atan Snapchat’in yeni adı da Snap Inc. oldu.

Giyilebilir teknoloji pazarına sürpriz bir oyuncu daha dahil oldu; mesajlaşma uygulamasıyla genç kitleyi elinde tutan Snapchat! Spectacles adıyla tanıtılan yeni 130 dolarlık güneş gözlükleri, 115 derece lense sahip entegre bir video kamera barındırıyor.

Bu gözlüklerle kaydedilen tüm görüntüler otomatik olarak Snapchat uygulaması içinde bulunan Memories kısmında yayınlanıyor. Üstelik kayıtlar dairesel bir formatta yapıldığı için, hem yatay hem dikey tutuşla kolaylıkla izlenebiliyor. Spectacles Bluetooth ve Wi-Fi kablosuz interneti destekliyor.

Şirketin arka planda geçirdiği bir diğer önemli dönüşüm ise yeni marka adı oldu. Snapchat‘in yanı sıra artık bir de Spectacles güneş gözlüklerine sahip olan ana şirket, Snap Inc. olarak operasyonlarına devam edecek. Kurulan şirketin de CEO’su olarak görevine devam edecek olan Evan Spiegel, bu yeni oluşumun sadece potansiyel yatırımcılara değil, müşterilere de fayda sağlayacağına inanıyor ve ekliyor:

“Ürünlerimizi aradığınızda, sıkıcı kurumsal bilgiler veya finansal analizler yerine doğrudan ilgili ürüne erişmeniz kolaylaşacak. Eğlenceli sonuçlar Snapchat ve Spectacles’ta yer alırken, Snap Inc. ise Wall Street tayfasına hitap edecek.”

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir