Genel

Snapchat eski hikayeleri saklamak için Memories özelliğini yayınladı

By

on

Yeni özelliği ile popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Snapchat telefonunuzdaki kamera uygulamasının yerini almayı hedefliyor.

Paylaşmaktan utandığınız Snapchat videonuz peşinizi bırakmayacak.

Snapchat dün yayınladığı bir güncelleme ile Memories “Anılar” özelliğini tanıttı. Bu özelik sayesinde artık fotoğraf ve videolarınızı saklayarak geriye dönük arama yapabileceksiniz.

100 milyondan fazla günlük aktif kullanıcısı ile Snapchat’in bu tarz bir işe adım atması devrimsel olarak tanımlanabilir zira Snapchat içinde paylaşılan fotoğraf ve videolar, eğer siz daha kısa bir süre tanımlamazsanız, 24 saat içinde silinerek kayboluyordu.

Snapchat’in bu özelliğinin gelecek bir kaç hafta içinde tüm dünyadaki iOS ve Android cihazlarda kullanılabilir hale gelmiş olacak.

Elbette Memories sadece basit bir fotoğraf uygulaması değil. Şirketin yayınladığı videoda “Hawaii” gibi bölgesel bir arama veya “köpek” gibi nesne tanımı yapılmış bir arama yapmak mümkün. Öte yandan Snapchat kullanıcıları bu “Anılarını” montajlayarak uzun hikayelere dönüştürebilecekler (düğün fotoğraf ve videocuları için kötü haber).

Öte yandan özel paylaşımlar ve içerikler için “My Eyes Only” (sadece benim gözlerim için) özelliğini duyuran Snapchat bu sayede fotoğraf ve videoların parola ile korunmasını da sağlayabiliyor.

Snapchat yetkililer bu özelliğin içerikleri çok yüksek düzeyde güvenlik ile koruduğunu ve parolanın unutulması durumunda içeriğe bir daha erişimin imkansız olacağını paylaşıyorlar.

Snapchat bu çıkışı ile cep telefonlarında standart fotoğraf uygulaması olmayı hedefliyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir