Genel

Samsung’dan Note7 için tam sayfa özür

By

on

Note7 ile yaşadığı büyük skandal sonrasında Samsung kendisini tüketicilere affettirmek istiyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde en önemli günlük gazeteleri sayılan The New York Times, The Wall Street Journal ve The Washington Post içinde yayınlanan tam sayfa Samsung özürü, şirketin tüketiciler ile arasına giren kara kediden biran önce kurtulmak istediğini bizlere gösterdi.

Yayınlanan özürde Samsung Electronics Kuzey Amerika CEO’su Gregory Lee’nin imzası vardı.

 

note7 ad

Özürde kısaca Gregory Lee tüketicilere Samsung’un yaşanan tehlikeli olaydan dolayı elinden gelen tüm desteği sağladığını ve Samsung’un bu hadiseden dolayı derin üzüntü yaşadığını ifade etti.

Ekim ayında üretimi iptal edilen Note7 cihazları tüm dünyada toplanma sürecine girmişti. Öte yandan bu konunun üstünden bir ay bile geçmeden bu sefer Samsung ABD’de satılan bir model çamaşır makinesi için, patlama ve yangın ihtimaline karşın, toplatma kararı aldı.

İlanda Samsung için tüketici güvenliğin daha önemli olduğu ve şirketin bu noktada hiç bir çaba ve masraftan çekinmeyeceği vurgulanıyor. Elbette bunu yaparken tüketicilerin haklarını da korumayı taahhüd ediyor.

Öte yandan bu tarz tam sayfa ilanlar özellikle basılı yayıncılığı hayatta kalması için önemli bir gelir kaynağı sağlarken Samsung gelecke yıl piyasaya süreceği Galaxy S8 için de tüketicilerin güvenini tekrardan kazanmak için büyük bir çaba harcıyor.

 

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir