Donanım

Samsung’dan 49 inçlik mega monitör

By

on

Samsung çoklu monitörlere hükmedecek tek bir tanesini teklif ediyor.

Samsung’un yeni monitörü bu yılın ilerleyen zamanında etkileyici olmaktan harika olmaya doğru büyük bir adım atabilir. Samsung yeni 49 inçlik, kavisli monitörünü çift Full HD ekrandan üretmeyi planladığını açıkladı.

Açık olmak gerekirse bu eksiksiz bir monitör değil. Samsung bu monitörü aslında iki adet 1080p ekranı birleştirerek 3840 x 1080 çözünürlükle sunacak. Ancak bu muazzam panel, bir video düzenleme odasında veya başka bir profesyonel ortamda kullanabileceğiniz harika bir çözüm sunacak..

Yeni panel, Samsung’un yaklaşmakta olan “Büyük Çember” formatının parçası olacaktı. Bunun tam olarak ne demek olduğu belli değil, ancak muhtemelen oyun ve video için kapsamlı bir deneyim sağlayan ciddi şekilde çevresel büyük bir paneller grubundan bahsediliyor olabilir.

49 inçlik panelin yenileme hızı 144Hz ve 1800R kavise sahip. Ayrıca Nvidia G-Sync veya AMD FreeSync’i de destekleyecek.

Panel, Eylül 2017’de üretime girecek ve bu sayede monitör üreticilerinin 2017 yılının sonlarında veya 2018’in başında bu panel tüketiciyle buluşacak. Muhtemelen CES 2018’de Samsung bu monitörle bizim için bazı sürprizler hazırlıyor olabilir. Yeni panel öncelikle üreticilere verileceği için CES 2018’de Samsung dışındaki markaların da bazı çarpıcı yeni şeyler göstermek için bir şansı olabilir. Öte yandan Samsung, Haziran ayında Computex’te ya da muhtemelen Eylül ayında IFA Berlin’de prototipini sunabilir. Elbette Haziran ayında gerçekleşecek CES Asia 2017 için de ufak bir şansımız olabilir.

Toplam 49 inç büyüklüğündeki çift panelden oluşan bu monitör Samsung’un yol haritasındaki tek büyük monitör değildir. Samsung ayrıca 3840 x 1200 çözünürlükte 44 inçlik kavisli bir panel daha planlıyor. Bu yeni monitörün de 49 inç olana benzer şekilde iki ayrı 1920×1200 çözünürlükte panelden üretilmesi bekleniyor. Bu monitör 60Hz ve 144Hz için iki farklı modele ve ayrıca 1800R kavise sahip olacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir