Genel

Samsung telefonlara 8 GB RAM getiriyor

By

on

Samsung mobil cihazlar için dünyanın ilk 8GB LPDDR4 DRAM’ini duyurdu.

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung, şimdiye kadar mobil cihazlar için üretilmiş ilk 8GB LPDDR4 DRAM paketini tanıttı. 10nm sınıfı modül, 15mm x 15mm x 1.0mm ölçülerine sahip. Şirketin mobil cihazlar için yaptığı bu atılım büyük önem taşıyor.

Yüksek teknolojili ve ultra ince dizüstü bilgisayarlarda 8 GB LPDDR4 DRAM kullanılırken, bunun sonraki nesil akıllı telefonlar için de gerçekleşmiş olduğu görülüyor. Yüksek kapasite vaat eden yeni 8 GB formu, performans anlamında fark yaratacak…

Yeni 8 GB DRAM’in önceki versiyona göre iki kat daha yüksek hız sağlayacağı kaydediliyor. 4,266Mbps’e kadar çalışma hızlarının test edildiği vurgulanıyor. Samsung, yeni RAM adımıyla 4K UHD video oynatma konusunda, sonraki nesil mobil modellerinde performansı artırmayı hedefliyor.

Geçen yılın Ağustos ayında Samsung, 20nm teknolojisine sahip dünyanın ilk 12 GB LPDDR4 DRAM’ini tanıtmıştı. 14 aylık bir süreni ardından daha gelişmiş performans ile mobil cihazlarını daha yüksek seviyeye taşıyacak yeni 8GB LPDDR4 DRAM’ini de ‘endüstride bir ilk olarak’ duyurmuş oluyor.

 

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir