Genel

Pokémon avcılarına kötü haber

By

on

Pokémon avlarken kullanılan Pokévision gibi servislere artık erişim yok. Herkes kendi emeği ile Pokémon avlayacak.

Pokémon Go çılgınlığı  beraberinde mantar gibi türeyen pek çok servisi getirdi. Bu servisler diğer insanların bulduğu Pokemonların yerlerini paylaşması veya yeni Pokemonlar için haritada yardımcı olmak gibi çeşitli kolaylıklar sağlıyordu. Niantic Labs CEO’su John Hanke geçen hafta Forbes dergisine verdiği bir röportajda bu servisleri yakında engelleyebileceklerini belirtmişti ki aradan sadece bir hafta geçmesine rağmen bu tarz servislerin Pokemon Go altyapısına erişimi engellendi.

En popüler servislerden birisi olan Pokevision.com’un sitesine girenler artık “Bu servis şu anda devre dışıdır. Lütfen güncellemeler için Twitter hesabımızı takip edin” uyarısı alıyorlar. Servisin bir daha açılmamak üzere kapanmış olma ihtimali ise çok yüksek.

Benzer şekilde bir diğer Pokemon avlama yardımcı servisi olan PokeHound.com da benzer bir mesaj görüntülüyor.

Pokémon Go’nun sahibi olan Niantic Labs insanların bu tarz servisleri kullanarak değil, kendilerinin sokağa çıkarak gerçekten emek vererek Pokemon avlamasını istiyor. Belki teknik olarak gelecek günlerde yeni servislerin devreye girmesi mümkün olabilir ancak yasal olarak Niantic Labs’ın Pokemon markasından başkalarına fayda sağlatmak istemediği gerçeğini de göz ardı edemeyiz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir