Genel

Pixel C tablet, yeni arayüzü ile dikkat çekiyor

By

on

Yeni çıkan Nougat 7.1.2 betası ile Pixel telefon özellikleri Pixel C tabletlere gelecek.

Yeni güncellme ile Pixel telefonlarda bulunan kısayol ekranı ve navigasyon butonları büyük ekrana taşınıyor. Bu ekrana ekranınızın altından yukarı doğru hızlıca parmağınızı kaydırarak erişebileceksiniz. Ekranın sol tarafına sabitlenen küçük G tuşu ile de arama yapabileceksiniz. Buna ek olarak klasörler telefonlardaki ikonların görüntüleme biçimini benimsiyor, sanki bunları dairesel bir pencereden bakıyormuşsunuz gibi gösterilecek.

Navigasyon tuşlarına da değişiklikler yapıldı. Pixel telefonlarında kullanılan navigasyon tuşları Pixel C’ye kopyalanacak. Öte yandan Google, Assistant’ı Pixel C tabletlere henüz eklemediğinden ana ekran tuşunun çevresinde halka bulunmuyor.

Pixel C ile telefonları ayıran özellik ise çoklu uygulama arayüzü olarak dikkat çekiyor. Ekranın merkezini kaplayan yığılmış kart sistemi yerine artık ekranda en son kullanılan sekiz uygulamanızın bulunacağı bir ızgara yer alacak. Uygulamalardan birini başlatmak için ikonuna dokunamanız yeterli olurken çoklu uygulama kullanmak isteyenler için diğer uygulamayı tablet ekranının kenarına sürüklemek gerekecek.

Pixel C üzerinde Android 7.1.2 Betasını kullanmak isteyenler, Android Beta Programı’na kayıt olarak bunu gerçekleştirebilir. Bir diğer seçenek ise APKMirror’da bulunan Google imzalı APK dosyasını indirerek betayı kurmak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir