Genel

Netflix Bitcoin ile abonelik satabilir

By

on

Daha güvenli ve düşük maliyetli olduğu için küresel bir para birimine dönüşen Bitcoin ile yakında Netflix aboneliği alabiliriz.

Citi Internet, Media & Telecommunications konferansında konuşan Netflix Baş Finans Yöneticisi (CFO) David Wells Bitcoin hakkındaki olumlu görüşlerini ve endüstri için getirdiği fırsatlara değindiği bir açıklama yaptı.

Cointelegraph’ın haberine göre “Bitcoin’i tüm dünyada küresel bir para birimi şeklinde kullanmak çok güzel olurdu” diyen Wells Bitcoin’in daha güvenli ve düşük maliyetli olduğunu belirtti.

Netflix özellikle operasyonlarını bu yıl başından itibaren pek çok yeni ülkede devreye soktu. Bu Netflix’in abone sayısında önemli bir artış sağladı ancak sahte kimlik, çalıntı kredi kartı ile abonelik gibi sorunların sayısında da aynı oranda artış yaşandı.Bu sürecin yönetilmesi Netflix için ciddi bir maliyet ve operasyon kalemi oluşturuyor.

Bir diğer sahtekarlık yöntemi ise Hediye Kartı olarak yapılan satışlarda kullanılan kartların tekrardan satılması önemli bir problem oluşturuyor. Özellikle bankacılığın gelişmediği, kredi kartı kullanımının yaygın olmadığı ve 18 yaşının altında olan kişilerin bu imkanlardan faydalanamadığı yerlerde Hediye Kartları çok sık kullanılıyor ve bu tarz mükerrer satış sahtekarlıkları yaşanabiliyor.

Bitcoin tüm bu problemlerin kolayca önünün alınabileceği küresel güvenli bir ödeme aracı sağlıyor. Sözün özü yakında Netflix ödemelerinde Bitcoin kabul etmeye başlarsa şaşırmamak lazım.

Kaynak ve Kapak Fotoğrafı: CoinTelegraph

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir