Donanım

Microsoft’un yeni hibrid bilgisyarı göründü

By

on

Surface Pro 5 hakkında ilk detaylar ortaya çıktı

Surface Pro 5 ile Microsoft yeni bilgisayar/tablet modelinde Intel’in en yeni Kaby Lake işlemcilerine geçecek. Surface Pro 5 ile ilgili temelde dramatik bir değişiklik olmayacak; yalnızca iyileştirilmiş bileşenlerle aynı tasarımın sürmesi bekleniyor.

Öte yandan Surface ile benzer bağlantılara sahip olacak yeni model, Microsoft’un Surface Pro 5 üzerindeki DisplayPort’unu USB-C bağlantısına dönüştürmeyeceği anlamına gelmiyor. Microsoft, daha önce Surface Pro 3 güç adaptörlerinin, şarj istasyonlarının Surface Pro 4 ile uyumlu olmasını sağlamayı taahhüt etmişti, bu nedenle şirketin yeni modelde bu sözünü tutması şaşırtıcı bir durum değil. Ancak Windows PC üreticilerinin çoğunluğunun üst düzey yeni dizüstü bilgisayarlarda yeni bağlantı noktalarını desteklediğini göz önüne alırsak, Microsoft’un yeni bilgisayarında USB-C bağlantısının yer almaması şaşırtıcı bir eksiklik olarak karşımıza çıkması anlamına geliyor.

Surface Pro 5 hakkında başka bir ayrıntı henüz paylaşılmadı, ancak resmi bir duyuru yapılana kadar uzun sürecek beklememize gerek olmayacak gibi görünüyor. Microsoft’un önümüzdeki haftalarda özel bir Surface donanım etkinliği düzenlemesi bekleniyor. Yazılım devi hâla planlarını resmi olarak ilan etmedi.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir