Genel

Microsoft’a göre MacBook Pro kullanıcıları Surface’e geçiyor

By

on

Şirketin yaptığı açıklamaya göre yeni MacBook Pro modeli ile hayal kırıklığına uğrayanlar platform değiştiriyor.

Pek çok kişiye göre çekici gözüken Touch Bar geliştirmesine rağmen yeni MacBook Pro modelleri sahip oldukları yüksek fiyat etiketi diğer donanımsal özelliklerinin hakkını veremiyor. Ancak yeni MacBook Pro modellerinin Apple tarihindeki en başarılı ürünler olduğunu ve OLED Touch Bar’ın harika bir fikir olduğunu düşünenler de yok değil. Microsoft ise birincisinin ikincisinden daha fazla olduğunu ve bu durumun profesyonelleri hedef alan Surface serisine fayda sağladığını düşünüyor.

Microsoft’a göre elindeki satış rakamları bu iddiayı destekliyor (kıyaslamalaı bir rakam yazıda açıklanmıyor). Şirket Pazartesi günü yayınladığı bir blog yazısında, her geçen gün daha fazla insanın MacBook Pro’dan Microsoft Surface’e geçiş yaptığını yazdı.

“MacBook değişim programımız bu güne kadar gerçekleştirdiğimiz en başarılı kampanya oldu ve Surface’in sunduğu yenilikleri değerlendiren ve özellikle de profesyoneller arasındaki hayal kırıklığına neden olan yeni MacBook Pro modelleri sonrasında her geçen gün daha fazla kişi Surface’e geçmeyi tercih ediyor.”

Microsoft bu yıl 27 Ekim ila 21 Kasım tarihleri arasında MacBook Pro veya Air modellerinden Surface Book’a veya Surface Pro 4’e geçenlere 650 dolara varan indirimler sunmuştu.

Yeni MacBook Pro modellerindeki Touch Bar çok çekici görünüyor ancak özellikle yazılım geliştirenler bu geliştirmeden çok mutlu değil.

Öte yandan Apple yeni MacBook Pro modellerinin Apple tarihindeki en başarılı ön sipariş alan seri olduğunu açıklamıştı.

Günün sonunda üst sınıf Notebook pazarındaki bu rekabet tüketiciye yarıyor zira bir birinin önüne geçmek isteyen şirketler daha gelişmiş özelliklere ve düşük fiyata sahip ürünler ile tüketicinin karşısına çıkmaya çalışıyorlar.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir