Genel

Microsoft Surface Studio’ya rakip geliyor: Dell Smart Desk

By

on

Dell, Smart Desk adını verdiği yeni bir bilgisayar gelecek yıl Ocak ayında tanıtılacak.

Dün gerçekleşecen Adobe Max etkinliğinde Dell’in sunumu esnasında bir video gösterildi. Bu videoda Dell’in gelecek yıl piyasaya sürmesi beklenen Smart Desk isimli yeni bilgisayarı, kısa süreliğine de olsa, göz önüne çıkmış oldu.

Dell’in videosunda görünen yeni bilgisayar Microsoft’un geçen günlerde tanıttığı Surface Studio’ya olan benzerliği ile dikkat çekti. Dell’in üç yıldan uzun süredir üzerinde çalıştığını belirttiği yeni bilgisayar bir büyük dokunmatik tablet ve ekran ikilisinden oluşuyor. Dell konferans sonrasında bir tweet atarak videoda görülen ürünün 2017’nin Ocak ayında Las Vegas’da düzenlenecek CES 2017 etkinliğidne tanıtılacağını duyurdu.

dellsurfacedial

Microsoft Surface Studio’nun Surface Dial isimli kontrolüne benzer bir kontrol ünitesine sahip olacak Smart Desk, Surface Studio’dan farklı olarak ikinci bir ekrana daha sahip. Böylece tasarımcılara veya bu ürünü farklı amaçlar için kullanacak kişilere daha geniş ve farklı içeriklere sahip bir görüntüleme alanı sağlanmış oluyor. Videodan tam anlaşılmıyor ancak Dell’in yeni bilgisayarının ekranı kavisli olabilir.

earlydellsmartdesk

 

Şu an için hiç bir özelliği hakkında detaylı bilgimiz yok ancak Ocak ayında CES 2017’den bu bilgileri öncelikli olarak sizlere aktaracağız.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir