Genel

Microsoft oyuncak araba koleksiyonunuzu internete bağlayacak

By

on

Microsoft Garage tarafından üretilen Thinga.Me isimli iOS uygulama projesi koleksiyonlarınızı internete taşıyor.

Harika bir fiziksel koleksiyona sahip olmanın en kötü yanı onu kendi gözleri ile göremeyecek insanlar ile paylaşmanın oldukça güç olmasıdır. Günün sonunda harika koleksiyonunuz, onu birileriyle paylaşamayacaksanız, evinizde yer işgal etmekten öteye geçemez.

Bu problemi masaya yatıran Microsoft Cambridge Araştırma merkezi kapalı beta olarak Thinga.Me adında bir iOS uygulaması geliştirdi. Bu uygulama cep telefonu kamerası ile fotoğrafı çekilen fiziksel nesneleri sanal raflarda dijital bir müzeye dönüştürüyor.

Microsoft uygulama ile çeşitli örnekler sunuyor. Bunların içinde aksiyon figürleri, aile fotoğrafları, tabaklar ve benzeri koleksiyonlar mevcut.

Thinga.Me’yi özel kılan yanı ise fotoğrafı çekilen nesneyi GrabCut adındaki teknoloji sayesinde arka plandan ayırabilmesi. Böylece koleksiyonunuzu dijital ortama aktarırken profesyonel bir çekim sahnesi hazırlamanıza gerek kalmıyor.

Microsoft araştırmacılarına göre uygulama amatör koleksiyonerlerden en çılgınlarına kadar herkesin kullanmaktan zevk duyacağı basit bir çözüm sunuyor.

ThingaMe Microsoft bünyesindeki çalışanların kişisel fikirlerini hayata geçirebildikleri Microsoft Garage programı kapsamında geliştirilmiş. Uygulama henüz kapalı beta aşamasında ama sitesinden ön kullanım için başvuruda bulunabilirsiniz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir