Genel

LG Rolling Bot sahalara çıkıyor

By

on

LG’nin yeni amiral gemisi akıllı telefonu G5 ile birlikte “LG G5’in Arkadaşı” olarak tanıttığı akıllı ev kamerası Rolling Bot satış tarihi ve fiyatları açıklandı.

LG G5 lansmanında G5 ile birlikte, G5’in Arkadaşları adı altında bir dizi aksesuarı da tanıtmıştı. Bunların arasında yer alan Rolling Bot adındaki akıllı ev kamerası pek çok tüketicinin dikkatini çekecek özelliklere sahipti.

LG Rolling Bot küre şeklinde bir kamera. Kablosuz bağlantı özelliği ile internete bağlanabilen bu kamerayı diğer benzerlrinden ayıran özelliği ise akıllı cep telefonları ile uzaktan kontrol edilebilmesi. Üstellik Rolling Bot sadece sabit olarak bir noktada duran kameralara benzemiyor, adı üzerinde yuvarlanabiliyor. Bu şekliyle Rolling Bot’a iş yerinden, okuldan, tatilden veya dünyanın dilediğiniz bir noktasından bağlanarak evinizi veya Rolling Bot’u koyduğunuz mekanda gezinerek olup bitenlere göz atabiliyorsunuz.

LG Rolling Bot öncelikle ABD ve Birleşik Krallık’da satış sunulacak. 8 Megapiksel kamerası, hafıza kartı yuvası, dahili hoparlör ve mikrofonu ile bu ilginç kamera dahili bir LED aydınlatma sistemine de sahip. Satış fiyatı ABD için 249 dolar ve UK için 229 Sterlin olark belirlenmiş.

LG Rolling Bot’un ülkemize ne zaman geleceği ve fiyatı şimdilik kesinlik kazanmış değil.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir