Genel

Keşke bütün bankalar EVA gibi olsa

By

on

KPMG’ye göre bankalar ile iletişim gelecekte dijital asistanlar üzerinden sağlanacak. Konsept asistan EVA’yı çok seveceksiniz.

Sabah tatlı bir sesle uyanmak, hava ve trafik durumunu öğrendikten sonra günlük programınız hakkında bilgi almak, borsa ve döviz kurlarındaki değişim ile birlikte kazanç ve kaybınıza dair profesyonel bir yorum dinlemek ve yeni yatırım seçenekleri hakkında yorum yapabilecek bir uzmanla konuşmak… Daha sonra aracınızın sigortasını yeniletmek, öğlen yemek için bir restoranda randevu almak, akşam gideceğiniz doğum günü partisi için arkadaşınıza uygun bir hediye aldırıp bunu ofisinize göndertmek. Üstelik bunların hepsini yapan asistanınıza tek kuruş maaş ödememek. Kulağınıza hayal gibi geliyor olabilir ama gelecek yıllarda bu teknoloji gerçek olacak.

Bankalar gözle görünen şubelerden dijital asistanlara dönüşecek ve sadece paranızla alakalı işlemleri değil hayatınızda ihtiyaç duyduğunuz her aşamada size yardımcı olmaya başlayacak.

Kulağa hayal gibi gelebilir ancak KPMG bankaların geleceğinin aynen böyle olduğunu düşünüyor. Düşünmekle kalmıyor buna uygun konsept bir ürünün görsel şovunu da gerçekleştiriyor.

KPMG tarafından kurgulanan bankanızın size sunacağı kişisel asistanınız EVA için konsept videoyu aşağıda seyredebilirsiniz.

İşin doğrusu şu anda bu teknolojiyi hayata geçirmek teorik olarak mümkün hatta Siri veya Amazon Echo gibi uygulamalar ile kısmen bu özellikler hayatımıza girdi bile. Ancak bu videoda göreceğiniz detayda bir uygulama için bankanız (dijital asistanınız) ile paylaşmanız gereken kişisel verilerin detayı biraz geniş ve tüketiciler bu noktada biraz tereddüt edebilirler.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir