Genel

iPhone telefonlar Windows 10’a giriş için kullanılabilecek

By

on

Microsoft Windows Hello yakında iPhone’a gelecek ve bu iPhone telefonlara yeni bir yetenek kazandıracak.

Apple iPhone’un Windows 10 ile iyi bir sinerji kuramadığını biliyoruz. Özellikle PC kullanıcılarının pek çoğu iTunes kullanmaktan nefret ediyor. Bu durum yakında çok değişmeyebilir ancak yeni bir özellik Windows 10 kullanıcılarını kesinlikle sevindirecek.

Windows Hello ile parolaları ortadan kaldırmak isteyen Microsoft kullanıcıların parmak izi, retina veya yüz taraması veya seslerini kullanarak hesaplarına güvenli erişim sağlamasına izin veriyor. Öte yandan Windows Hello üzerinde çalıştığı tüm cihazlarda bu özellikleri destekliyor ve iyi habere gelecek olursak Windows Hello yakında iOS ortamına gelecek.

iPhone ile kullanılabilecek Windows Hello iPhone üzerinde parmak izi okuyucusunun bir güvenlik aracı olarak kullanılmasına imkan tanıyacak ve isteyen kullanıcılar parmak izlerini kullanarak Windows 10 PC’lere giriş yapabilecek. Açıklama bir Microsoft yetkili tarafından Ignite konferansında duyuruldu.

Elbette bu özelliğin kullanılabilmesi için giriş yapılacak Windows 10 ile birlikte parmak izi okuyucusuna sahip iPhone’un aynı güvenli ağ altında olması gerekiyor.

Microsoft kolay bulunan basit parolalar yerine karmaşık parolalar kullanılması gerektiğini açıklamakla birlikte bunların ezberlenmesini zor olduğunu belirtiyor ve biyometrik güvenlik önlemlerinin kullanıcıların hayatını kolaylaştıracağına inanıyor.

Yakın bir gelecekte Windows Hello ile çalışabilen veya entegre hale getirilmiş çok daha değişik cihazlar ile biyometrik kimlik doğrulaması yapabileceğiz. Parolalara elveda demeye az kaldığını söyleyebiliriz.

Recommended for you

1 Comment

  1. Furkan

    Ekim 7, 2016 at 2:23 pm

    inş

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir