Genel

Intel’den ışık gösterileri için özel Drone

By

on

Intel’in geliştirdiği özel Drone ve arkasındayazılım teknolojisi ışık gösterilerini farklı bir boyuta taşıyor.

Mobil dünyada maalesef geri kalan Intel aradaki açığı geliştirdiği modern işlemcileri farklı yenilikçi teknolojiler birleştirerek kapatmaya çalışıyor. Bunlardan en önemlisi ise Dronelar.

Intel daha önce aynı anda 100 Drone ile bir görsel şov düzenlemiş ve izleyenleri kendine hayran bırakmıştı. Geçtiğimiz günlerde bu rekorunu 500 Drone ile yenileyen Intel sadece Guinness Rekorlar kitabına girmekle kalmadı aynı zamanda izleyenleri de hayran bıraktı. Her bir Drone üzerinde 4 milyon farklı renk gösterebilen bir LED ışık ve 20 dakika kadar havada kalmasını sağlayan batarya bulunuyor.

Ancak bu teknoloji sadece Intel’in şov yapmak amacıyla kendine has bir gösterisinden ibaret değil. Intel Shooting Star Drone adı verilen bu Dronelar ışık gösterileri için ticari olarak da sunulacak. Elbette Dronelar ile yapılan ışık gösterileri muhteşem çekici ve hayranlık uyandırıcı olabilir ancak bu teknolojinin arkasında çok güçlü bir bilgisayar işlem gücü ve yazılım kontrolü bulunuyor.

Aşağıdaki videodan bu gösteriyi ve arkasında teknolojiyi izleyebilirsiniz. Bunun nereye gideceğini ise hayal gücünüze bırakıyoruz.

 

Recommended for you

2 Comments

  1. Pingback: Intel’in modüler Drone’u satışa hazır – pcworld.com.tr

  2. Pingback: Disney Intel’in Dronelarını kullanacak – pcworld.com.tr

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir