Genel

Instagram’a canlı video yayını geliyor

By

on

Instagram’a nihayet canlı video yayın özelliği geleceği doğrulandı ancak şirket zamanını açıklamadı.

Canlı video yayıncılığı giderek popüler hale geliyor. Periscope’un başarısı ve hemen akabinde Twitter tarafından satın alınması, Facebook’un bu işe girmesi ve büyütmesi ve elbette YouTube çok önemli örnekler. Öte yandan Amazon tarafından satın alınan Twitch’in oyun yayıncılığında bir devrim olduğunu unutmamalıyız.

Popüler video ve fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram da canlı video özelliğinin uygulamaya geleceğini doğruladı. Şirketin CEO’su Kevin Systrom Financial Times‘a yaptığı açıklamada canlı yayının kendilerini çok heyecanlandıran bir özellik olduğunu ve yaptıkları işi büyüteceğini belirtti. Bu özelliğin insanları bir birine daha yakın kılacağına inandığını vurguladı.

Aslında bu özelliğin geleceği daha önceden ortaya çıkmıştı. Gerçekleşen bir yazılım güncellemesi sonrasında bir kullanıcı hiç bir işe yaramayan ama üzerinde Live yazan bir buton keşfetmişti. Ancak bu özellik bu güne kadar onaylanmamıştı. Artık resmen Instagramın yakında canlı yayın destekleyeceğini biliyoruz.

Popüler kişiler ve feneomenler kadar medya sektörü için de önemli olan bu özellik ticari açıdan en çok Tiwtter ve Periscope için vurucu bir darbe olacağını söyleyebiliriz.

 

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir