Genel

İngiltere internet trollerine geçit vermeyecek

By

on

İnsanları küçültücü, aşağılayan mesajlar ve yanıltıcı fotoğraflar yayınlayan internet trolleri İngiltere ve Galler’de kanunlar ile cezalandırılacak.

İnternet trolleri bilgisayarları başından diğer insanlara hakaret edebilen, küçültücü mesajlar atabilen veya çeşitli durumlarda yanıltıcı fotoğraf ve videolar paylaşarak toplumu yanlış yönlendirebilen kişiler olarak tanımlanıyor. Eğer bu kişiler bu davranışlarını internet yerine gerçek hayatta yapsalar mutlaka ceza alabilecekleri gerçeğinden yola çıkılarak İngiltere Kraliyet Savcılık Servisi artık internet trollerine gereken cezaların verileceğine dikkat çekiyor.

İnternetin herkesin dilediği gibi özgürce hareket demeyeceği bir ortam olduğuna dikkat çeken servis gerçekleştirilen yeni yasal düzenlemeler ile artık internet trolü olarak suç işleyenlerin daha hızlı takip edilebileceği ve cezalandırlabileceğini belirtiyor.

Bu kapsamda özellikle intikam pornosu olarak adlandırılan durumlarda çok ağır cezalar uygulanabilecek. İlgili servis bu gibi durumlarda mağdurların başvurabileceği bir dizi iletişim kanalını kurarak WhatsApp, e-posta, telefon, online form gibi çeşitli araçlar ile şikayetlerin kendilerine ulaştırabileceğini belirtiyor.

 

 

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir