Genel

İlkay Zaman ve üç arkadaşı ABD’de kayboldu – Güncelleme: Bulundular

By

on

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde doğa gezisine çıkan dört Türk’ten 48 saattir haber alınamıyor.

Güncelleme: Bölgede ilgili birimlerin yoğun aramaları sonucunda, termal kamera kullanan helikopterler, dört gencin yerleri tespit etti. Sağlıklı bir şekilde kurtuldular. MEslektaşımız İlkay Zaman ve arkadaşlarına geçmiş olsun diyoruz.

Amerika Birleşik Devletleri Los Angeles kentinde yaşayan dört Türk iki gün önce Santa Clarita bölgesinde çıktıkları bir doğa gezisinde kayboldular. Kendilerinden 48 saatten uzun süredir haber alınmayan Türkler için endişeli bir arayış ve bekleme süreci başladı.

Aralarında Türk teknoloji medyasının tanınmış simalarından İlkay Zaman’ın da yer aldığı Barış Kavukçu, Berkay Sürmeli ve İsa Emre Elvermez’in avcılık ve doğa gezileri konusunda deneyimli olduğu biliniyor.

ATASC (Güney Kaliforniya Amerikalı Türkler Derneği) tarafından yapılan duyuruda “Son 12-24 saat içinde eğer bu beyleri veya araçlarını görüp hakkında bir şey duyduysanız/duyarsanız lütfen haber verin” denildi.

screenshot-2016-11-08-16-26-03

İlkay Zaman’ın kız arkadaşı polisin; “Biz bölgeye baktık ancak arama çok maliyetli bir operasyon şu anda daha detaylı bilgi gelmeden aramaya devam edemeyiz” şeklinde bilgi verdiğini ve İlkay ile arkadaşlarının hayatlarından endişe ettiklerini açıkladı.

Umarız meslektaşımız İlkay Zaman ve diğer arkadaşları en kısa süre içinde yetkililer tarafından sağlıklı bir şekilde bulunarak evlerine dönerler.

Recommended for you

1 Comment

  1. kenan

    Kasım 8, 2016 at 2:05 pm

    abim ne ettin abim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir