Genel

Hangi Galaxy Note 7 güvenli?

By

on

Satın aldığınız Galaxy Note 7 akıllı telefonun pili, son yaşanan patlama olaylarına karşı ne kadar güvenli?

Dünyanın dört bir yanında yaşanan yanma ve patlama olayları nedeniyle Samsung, Note 7 akıllı telefonları geri çağırmaya başlamıştı. Ayrıca sıra sizin cihazınıza gelenen kadar geçici bir önlem olarak pili şarjını sadece yüzde 60’a kadar dolduracak güncelleme de yolda. Buna karşın, sahip olduğunuz Samsung Note 7 akıllı telefonun patlama riski taşıyıp taşımadığını öğrenmek en doğal hakkınız.

Samsung bu nedenle çeşitli ipuçları ve bir IMEI aratma aracıyla cihazınızın risk altında olup olmadığınızı öğrenmenizi sağlıyor. Buna göre öncelikle bakılması gereken nokta, barkodun üzerindeki beyaz yapışkan üzerindeki büyük mavi “S” harfi. Eğer Note 7 kutunuzda aşağıdaki görselde görebileceğiniz mavi S harfi varsa güvendesiniz.

samsung-note-7-barkod

Ayrıca IMEI numarası üzerinden de cihazınızın güvenlik testini yapmanız mümkün. Eğer Samsung size doğrudan ulaşarak cihazınızı geri çağırdıysa bu kontrolü yapmanıza gerek yok, çünkü bu ürün risk grubunda demek oluyor. Ne var ki yakında ikinci el Note 7 piyasası hareketlendiğinde, kullanılmış bir Note 7 almadan önce bu testi yapmanız faydalı olacaktır. IMEI numaranızı bu sayfada (aşağı kısımda) bulunan kutuya girerek sorgulama yapabilirsiniz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir