Genel

Google’ın 4 Ekim etkinliğinden ne bekliyoruz?

By

on

Google’ın donanım odaklı etkinliği Pixel telefonlar, Google Home, 4K Chromecast ve belki yeni bir tablet ile şenlenecek.

Google 4 Ekim‘de San Fransisco’da bir donanım etkinliği yapmayı planlıyor ve burada bir çift akıllı telefon tanıtacağı biliniyor. Ancak şirketin bununla yetinmeyeceğini tahmin ediyoruz. İşte 4 Ekim’den beklentilerimiz:

Elveda Nexus, merhaba Pixel!

Bir dizi söylenti ve sızıntının ardından, Pixel ve Pixel XL adını taşıyacak iki ayrı akıllı telefon modelinin 4 Ekim’de sahneye çıkacağına inanıyoruz. Android Police 5 ve 5,5 inç boyutlara sahip HTC imzalı iki telefonun görüntüsünü ele geçirmiş bulunuyor:

google-pixel

Teaser sitesinde yer alan dönüşümlü görsellerden, kameranın fotoğraf çekme hünerlerine vurgu yapılacağını tahmin ediyoruz. Geçen yıl Nexus 6P ve 5X tanıtılırken, Google 6P’nin düşük ışık çekim kapasitesini iPhone ile kıyaslamaya bolca vakit ayırmıştı. Bu nedenle yeni modellerin kamerasından beklentilerimiz yüksek.

Google Home

Google Home ile ilk olarak şirketin mayıs ayında düzenlediği I/O geliştirici konferansında tanışmıştık. Amazon’un popüler cihazı Echo‘ya benzer özellikler taşıyan bu cihaz, temelde sürekli komut almaya hazır bir Google Asistan ile çalışıyor. Nesnelerin İnterneti konusunda yakalanan furyayı ve Google’ın birkaç aydır bu ürün üzerinde çalışmalarını hızlandırdığını düşünecek olursak, 4 Ekim etkinliği Google Home ile ilgili daha fazla detayın paylaşıldığı bir tanıtıma da yer verecektir. Bu bilgiler arasında fiyatlandırma, çıkış tarihi ve cihazın özellikleri olmasını bekliyoruz.

google-home

Yeni bir tablet

Evan Blass yakın dönemde Huawei imzalı, Google markalı 7 inç bir tablet çıkacağı konusunda güçlü bir söylenti ortaya attı. Ürünün Pixel adını taşıyıp taşımayacağı ya da Google’ın bu yeni markalama stratejisinde nasıl bir rol oynayacağı şimdilik bilinmiyor. Ancak bu boyutlarda bir stok Android tablete uzun zamandır ihtiyaç duyulduğunu belirtmiştik ve ekim başındaki etkinlikte beklenen tabletle tanışmaktan mutluluk duyacağız.

4K Chromecast

Bu alanda pek fazla gelişme yaşanmadı, ancak 4K video destekli bir Chromecast konusunda iyimser davranıyoruz. Google’ın göreceli olarak başarı yakalayan bu “yayın çubuğunun” Netflix ve YouTube gibi içerik sağlayıcılardan alacağı destekle 4K yayına geçmesi şaşırtıcı olmazdı.

Recommended for you

2 Comments

  1. Pingback: Google Daydream VR platformu betadan çıktı – pcworld.com.tr

  2. Pingback: Google Pixel’den ilk görüntü geldi – pcworld.com.tr

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir