Genel

Google yenilikçi video çözüm şirketi Anvato’yu satın aldı

By

on

Yıllar önce Youtube‘u satın alarak internet video dünyasını ele geçiren Google şimdi de Anvato.com‘u satın aldı. Peki, amacı ne olabilir?

Google hız kesmeden internet dünyasındaki belli alanları ele geçirmeye devam ediyor. Son olarak uçtan uca bir video yayınlama ve ticarileştirme platformu olan Anvato.com‘u satın alan Google internet video ekosisteminde kimsenin kendisine rakip olmasını istemiyor.

Video barındırma, düzenleme, yayınlama ve dağıtım gibi hizmetler sunan Anvato 2207 yılında kurulmuş ve bu güne kadar 2,55 milyon dolar yatırım almayı başarmıştı ancak Google’ın bu satın alma için ne kadar ücret ödediğine dair resmi bir açıklama yapılmadı.

Anvato güçlü bir referans portföyüne sahip. NBCUniversal, MSNBC, CBS ve Fox Sports gibi markalar ile çalışan Anvato sadece video barındırma düzenleme ve yayma alanında değil aynı zamanda ücretli abonelik ve video gelir modellerine dair çözümler de sunuyordu. Google bu satın alma ile birlikte video içeriklerin gelir modellerine dönüştürülmesi için yenilikçi adımlar atacak şeklinde bir değerlendirme yanlış olmaz. Anvato’nun video bulut çözümlerinde sahip olduğu deneyim Google’ın doğrudan Amazon ve Microsoft dolaylı olarak da Facebook gibi video odaklı çözümleri ve hizmetleri olan firmalara karşı elini de güçlendirecek.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir