Genel

Google Twitter’ı satın alacak mı?

By

on

Büyümesi yavaşlayan ve yeni gelir modelleri oluşturamayan Twitter, daha büyük bir teknoloji devine satılabilir.

CNBC tarafından ortaya atılan iddiaya göre, aralarında Google ve Salesforce.com‘un da bulunduğu büyük oyuncular, Twitter’ı satın almak için görüşmelere başladı. Google’ın mikro blog servisini daha önce de satın almak için girişimlerde bulunduğu söylenmişti. Şirketin Facebook karşısında bugüne kadar denediği tüm sosyal medya girişimlerinin başarısızlıkla sonuçlanması, hazır kitleye sahip bir servis için kesenin ağzını açmaya hazır olduğunu akıllara getiriyor.

Böyle bir söylentinin ortaya çıkması dahi Twitter yatırımcılarını heyecanlandırmaya yetti. Twitter’ın hisseleri önceki haftayı yüzde 21’lik sıçramayla kapattı. Böylesi bir satın almanın hissedarlara getirisi ise CNBC kaynaklarına göre daha da yüksek olabilir. Recode tarafından yapılan hesaplamalarda, Twitter’ın potansiyel bir satışta bedelinin 18 ila 30 milyar dolar arasında olacağı belirtiliyor.

Twitter‘ı satın almak için şirket yöneticileriyle görüşmeleri sürdüren diğer teknoloji şirketlerinin kimler olduğu bilinmiyor. Ancak Salesforce.com‘un daha önce de LinkedIn‘i satın almak isteyenler arasında olduğu biliniyor. Profesyonellere yönelik sosyal ağ daha sonra Microsoft’a satılmıştı.

Recommended for you

2 Comments

  1. Pingback: Twitter’a sürpriz talip! – pcworld.com.tr

  2. Pingback: Twitter COO Adam Bain görevinden ayrıldı – pcworld.com.tr

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir