Genel

Google Slack’in karşısına Hangouts Chat’i çıkardı

By

on

Google’ın Slack ve Microsoft Teams’e rakip olarak Hangouts Chat servisini bu hafta itibarıyla kullanıma sunacak.

Google’ın geçtiğimiz yılın mart ayında duyurduğu Hangouts Chat, ilk etapta yalnızca Google’ın “Early Adopter” programına üye olan şirketlere özel olarak sunulacak. G Suite üyesi olan bütün kurumlar ve çalışanları Hangouts Chat’ten faydalanabilecek.

Hangouts Chat, Google’ın mesajlaşma stratejisinde önemli bir değişim niteliği taşıyor. Google, Hangouts Chat ile kurumsal iletişim pazarına dahil oluyor. Mevcut olarak G Suite’e para ödeyen şirketler açısından Hangouts Chat, Slack karşısında çekici bir alternatif olma potansiyeli barındırıyor. G Suite’in diğer uygulamalarıyla entegre olması da Hangouts Chat’in dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor.

Hangouts Chat kullanıcıları, Google Drive üzerinden dosya paylaşımı gerçekleştirebilecek. Kullanıcılar, Dokümanlar üzerinde birlikte çalışabilmesinin yanında grup video sohbetleri de gerçekleştirebilecek. Yönetici yetkilerine sahip olan kullanıcılar, sohbet verilerini Vault uygulamasıyla saklama imkanına sahip olacak.

Google, yapay zekâ yardımıyla Hangouts Chat’in iş akışlarını daha verimli hâle getirmeyi amaçlıyor. Hangouts Chat’te organizasyon , üretkenlik gibi konularda yardımcı olabilecek 25 farklı bot yer alıyor. @Drive isimli bot, kullanıcılara bir dosyaya eklendiğinde, dosyalarına yorum yapıldığında ve başka bir kullanıcı dosyaya erişim istediğinde bildirim gönderiyor. @Meet adlı bot ise Google Takvim ile entegre olarak görüşmelerin planlanmasını sağlıyor.

28 farklı dili destekleyen Google Hangouts Chat uygulamasına web, iOS ve Android üzerinden erişilebiliniyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir