Genel

Google Earth VR ile dünyayı sanal olarak gezeceksiniz

By

on

Artık sadece uydu görüntülerine mahkûm değilsiniz. VR ile dünyayı gezebilirsiniz.

Teknolojik başarıları göz önüne alırsak sanal gerçeklikte 360 derecelik fotoğraflara bakmak artık standart bir olaya dönüşüyor. Üstelik bunu yüzlerce dolarlık sanal gerçeklik kaskları ile değil VR dünyasının tost makinesi sayılan Google Cardboard ile yapabilirsiniz. Bu deneyim kesinlikle daha önce bulunduğunuz ya da bir gün ziyaret etmeyi umduğunuz  veya kısa süreli ilgi duyduğunuz yerleri dijital olarak ziyaret etmek için harika bir fırsat veriyor.

Bunun bir adım ötesinde ise Google Earth artık HTC Vive için özel bir destek veriyor. Google’dan gelen açıklama şöyle;

On yıl önce, Google Earth insanların gezegenimizi keşfetmesi için çaba harcamaya başladı. Ve şimdi, iki milyardan fazla indirme ile, pek çok deneyim yarattık. Bugün, dünyanın dünyayı farklı bir açıdan görmesine yardımcı olmak için bir sonraki adımımız olarak Google Earth VR’yi tanıtıyoruz. Earth VR ile, bir şehrin üzerine uçabilir, en yüksek zirvelerin üstünde durabilir ve hatta uzaya uçabilirsiniz.

Yeni Google Earth VR sürümü ile Manhatten, Büyük Kanyon, Eyfel Kulesi, Floransa gibi pek çok dünya harikası bölgeyi ve şehri gezebiliyorsunuz.

Üstelik Google Earth’ün ücretsiz olduğunu hatırlatmak isteriz. Büyük bir ihtimalle gelecek günlerde Google Cardboard için de bir güncelleme gelecektir ve HTC Vive kadar profesyonel olmasa da dünyayı sanal gerçeklik ortamında gezmek çok daha ucuza mümkün olabilecek. Bakalım sanal gerçeklik dünyasında gezip tozduğumuz yerlerde ne zaman fotoğraf çektirebileceğiz zira sosyal medyada arkadaşlarımzıa hava atmanın da gerekli olduğunu biliyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir