Genel

Galaxy S8 ve Note8 ile Siriye alternatif gelecek

By

on

Samsung yaşadığı talihsiz Note7 probleminden sonra sıradaki telefonlarla tüketicilerin kalbini tekrar çalmaya çalışacak.

Genellikle yeni amiral gemisi telefonlar için şirketler özel bilgileri son ana kadar saklamayı tercih ederler. Ancak Samsung’un şu anda içinde bulunduğu durum biraz daha farklı. Note7 ile yaşadığı küresel kriz nedeniyle mobil bölümünün son çeyrekte tüm kârını kaybeden Samsung gelecek sene piyasaya süreceği Galaxy S8 ve Note8 ile tekrardan müşteri memnuniyetinde liderliği ele geçirmek istiyor. Bu yüzden yeni telefon modelleri ile alakalı ufak ufak bilgiler paylaşmaya başladı.

Reuters’ın haberine göre Samsung bir açıklama yaparak Ekim ayında satın aldığı yapay zeka şirketi Viv Labs’ın geliştirdiği teknolojiyi kullanarak S8 ve Note8 içinde yeni bir dijital asistana yer verecek. Viv Labs’ın kurucuları olan Dag Kittlaus, Adam Cheyer ve Chris Brighamaynı zamanda 2010 yılında Apple için Siri’yi geliştiren ekibin de içinde yer almışlardı ve bu konuda oldukça deneyimli olduklarını söyleyebiliriz.

Samsung şimdilik dijital asistanın özellikleri hakkında bizlere bilgi vermiş değil ancak bu sistemin üçüncü parti yazılım geliştiricilere de açılacağı ifade edildi.

Apple’ın uzun süredir iPhone ve iPad ürünlerinde yer alan Siri’yi son güncellemeler ile birlikte Mac bilgisayarlara taşıması, Google’ın sadece kendi Pixel telefonlarında yer verdiği Assistant adındaki yeni dijital asistanı ve Amazon’un Alexa’sından sonra Samsung da bu alana katılmış olacak. Bakalım Samsung’un asistanının adı ne olacak ve pazarda neleri değiştirecek.

Büyük ihtimalle bu soruların cevaplarını gelecek sene Şubat ayında gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi 2017’de (MWC 2017) alacağız.

 

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir