Genel

Eski DVD’leri yenilemek isteyenlere bir çözüm geldi

By

on

Vudu’nun mobil uygulaması ile eski DVD’lerinizi HD dijital kopyalarına dönüştürebileceksiniz.

Walmart, eski DVD ve Blu-ray disklerinizi kolay bir şekilde dijital formata dönüştürmek istiyor. Şirket yapmış olduğu açıklamada Vudu için yayınlanan yeni güncelleme ile kullanıcıların uzun süredir kullandığı mağazaları ziyaret ederek fiziksel disklerini dijital içeriklere dönüştürme işleminden uzaklaştırmak istediğini belirtti.

Tek yapmanız gereken Vudu’nun iOS ve Android için geliştirdiği uygulama ve elinizde orijinali bulunan diskin üzerindeki barkodu uygulamada taramak. Eğer elinizde bulunan DVD’lerin kutusunu attıysanız; Vudu’nun PC tabanlı dönüşüm metodunu uygulayabilirsiniz.

Yeni Vudu programı ücretsiz olarak kullanılmıyor. Ama dijital DVD içeriğini yeniden almaktansa gözle görülür bir fiyat farkı bulunuyor. Disk başına sadece 2 dolar ödeme isteyen Vudu, içeriğin daha kaliteli şekilde sunulacağını vadediyor.

DVD’lerini bu şekilde dijital formata dönüştürmek isteyenler Vudu servisinin DVD’lerini 4K çözünürlüğüne çeviremeyeceğini de unutmaması lazım. Ayrıca Vudu’nun yeni programı bütün DVD’lere destek vermiyor. Walmart, Lionsgate, Paramount, Sony Pictures, Twentieth Century Fox, Universal Pictures ve Warner Bros’tan toplam 8.000 filme destek vereceğini açıkladı. Önümüzdeki aylarda Walmart, film sayısının artacağını da sözlerine ilave etti.

Son olarak Vudu’nun mobil servisi ülkemizde hizmet vermiyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir