Genel

Efsane oyun Red Alert 2 geri mi dönecek?

By

on

YouTube’da yayınlanan yeniden tasarlanmış Red Alert 2 videosu aklınızı başınızdan alabilir.

Red Alert serisi strateji oyunları tarihinde müstesna bir yere sahiptir. Westwood Studios tarafından en çok satılan strateji oyunu serisi Command & Conquer (C&C)’den sonra piyasaya sürülen ve Einstein tarafından üretilen bir zaman makinesi ile Adolf Hitlerin tarihten çekildiği bir senaryoya sahiptir. Red Alert serisinde Almanlar’a karşı 2. Dünya Savaşına girmeyen Komünist Rusya aşırı derecede güçleniyor ve sonra ABD’yi işgal ediyordu. Piyasaya sürüldüğü tarihte oyun severleri ekranları başına kitleyen oyunun devamı olan Red Alert 2 ise döneminin en başarılı oyunu olarak değerlendirilmişti ve o günden bu yana hala farklı şekillerde oynanmaya devam ediyor. Hatta bir browser tabanlı web sürümü bile var.

Şimdi YouTube’da ortaya çıkan bir Red Alert 2 Remake videosu akıllara “oyun geri mi dönecek” sorusunu getirdi. Unreal Engine 4 ile geliştirilen demo sadece basit bir yeniden yapım değil, HTC Vive ile sanal gerçeklik dünyasında oyunu üç boyutlu olarak oynamak mümkün.

Oyun tekrardan piyasaya sürülür mü? Yoksa sadece basit bir teknoloji demosu olarak mı kalır? Şimdilik bilemiyoruz ama Red Alert dünyasına, bu sefer içine girerek, geri dönerek dünyayı ele geçirme fikri bizi biraz heyecanlandırmadı desek yalan olur. İşte o video;

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir