Genel

Dell Windows’a odaklanmak için Andorid cihaz satışlarını bitiriyor

By

on

Dell Andorid işletim sistemine sahip Venue tablet ailesine desteği sonlandırıyor

Dell aldığı karar ile artık Android c,hazların satışına son veriyor.Bundan böyle Windows işletim sistemli 2’si bir arada ürünlere odaklanacak olan Dell bu kararı ile birlikte Venue tablet ailesine bundan böyle yazılım güncellemesi de sunmayacak.

Dell sözcüsü e-posta ile yaptığı açıklamada; “Tablet pazarı aşırı derecede yoğun ve tüketiciler tarafından talebin azalmaya başladığı bir işe dönüştü. Android tabanlı Venue tablet işini tümüyle sonlandırıyoruz” dedi ve şunu ekledi; “2’si bir arada cihazların yükselişini görüyoruz ve PC yetenekleri ile tabletin mobil yapısını birleştirmeye önem veriyoruz.”

 

Dell elinde Android tabanlı Venue tablet cihazı bulunan müşteriler için Dell’in garanti kapsamında desteği ve servisi garanti süresi sonuna kadar devam edecek. Ancak artık bu ürünler için işletim sistemi güncellemesi sağlanmayacak.

2’si bir arada notebook pazarına odaklanacak olan Dell Chromebook üretim ve satışlarına da devam edecek. Chromebook cihazlar Google Play Store üzerindeki uygulamaları çalıştırmakla birlikte Android işletim sistemi yerine Chrome OS kullanıyorlar.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir