Genel

Canon’dan profesyonel drone

By

on

Ünlü Japon fotoğrafçılık devi Canon, drone pazarına giriyor.

Canon, PD6E2000-AW-CJ1 isimli 6 rotorlu drone ile şirketin ultra üst düzey ME20F-SH kamerasını, arama kurtarma çalışmaları için profesyonel bir çözüm olarak sunacak.

DJI’ın modüler M600 sistemiyle arasında bir fark olmasa da; ME20F-SH’de bulunan 4 milyon ISO değeri sayesinde kör karanlıkta bile mükemmel olarak görüntüleme yapabilmesi bu cihazı bir adım öne çıkarıyor. Olumsuz hava şartlarına karşı da dayanıklı olan drone, iki eksenli gimbal ile 10 kilograma kadar yük taşıyabilecek.

Canon Rumors’a göre bu kadar ışığa duyarlı bir cihazın fiyatı ucuz olmayacak. Bu drone çözümünün yaklaşık 20.000 dolar fiyat etiketi ile gelmesi bekleniyor. Bu fiyat ile geniş bir kitleye hitap etmeyecek olsa da maddi olarak iyi destek alan acil servisler ve daima Canon kameralar ile film çekenler için cazip bir çözüm olabilir.

DJI, M600 modelini 4.599 dolar gibi çok daha mantıklı bir fiyat ile satışa sunmuştu. Yeni M200 modeli hakkında herhangi bir fiyat bilgisi mevcut olmasa da bu çeyrek içinde satışa çıkması bekleniyor. Aşağıda Canon Drone’un videosunu izleyebilirsiniz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir