Genel

Büyük Windows 10 güncellemesi gelecek güncellemeleri de güncelledi

By

on

Başlık aklınızı karıştırmasın zira son büyük Windows 10 güncellemesi, önemli bir kullanıcı rahatsızlığını ortadan kaldırdı.

Eğer bir süredir Windows 10 kullanıyorsanız muhtemelen güncellemelerde “gereksiz bekleme” durumu ile karşılaşmış olabilirsiniz. Bu durumda bilgisayarınızın düğmesine basıp login işlemini yaptıktan sonra sizi şöyle bir mesaj karşılıyordu; “Güncelleme tamamlanıyor, lütfen bekleyin” ve sadece bekliyordunuz. Belirsiz, ne zaman biteceği belli olmayan bir bekleme süresi…

Bu sorunun arkasındaki en önemli sebep Windows 10’un güncelleme işlemlerini bitirmek için yetkili bir kullanıcının sisteme giriş yapması gerekiyordu. Kullanıcı oturumu açılmadan Windows 10 gerekli sistem işlemlerini tamamlayamıyordu. Ancak son büyük Windows 10 güncellemesi ile buna gerek kalmadı.

Yeni güncelleme ile birlikte artık diğer yeni güncellemeler geldiğinde ve Windows 10 bilgisayar tekrardan açıldığında sizin adınıza sisteme giriş yaparak gerekli güncellemeleri tamamlıyor. Ancak bu özellik bir çalışma alanı (domain) bağlı bilgisayarlarda çalışmıyor.

Bu özelliği ise şu şekilde aktif hale getiriyorsunuz.

Başlangıç –> Ayarlar –> Güncelleme ve Güvenlik –> Windows Güncelleme seçip Gelişmiş seçenekleri tıklıyorsunuz

Daha sonra “Güncelleme sonrasında benim oturum bilgilerimi kullanarak sisteme giriş yap otomatik olarak güncellemeyi tamamla” seçeneğini seçiyorsunuz.

Artık Windows 10 yeni güncellemeleri alırken sisteme giriş yapmanız ve belirsiz bir süre beklemenize gerek kalmayacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir