Genel

Bir dönem sona eriyor; Vine kapanıyor

By

on

Twitter, elinden çıkaramadığı kısa video servisi Vine’ı kapatacağını duyurdu.

İş gücünde yüzde 9 küçülmeye gideceğini duyuran Twitter asıl bombayı akşam saatlerinde patlattı: Kısa video paylaşımlarına olanak tanıyarak kendi fenomenlerini yaratan popüler uygulama Vine kapanıyor. Şirket belirli bir tarih vermekten kaçınsa da, önümüzdeki aylarda Vine hizmetinin fişinin çekileceğini doğruladı.

“Uygulamalara, web sitesine ya da yayınladığınız Vine’lara bugün dokunmayacağız. Size ve paylaşımlarınıza değer veriyoruz ve bu geçişi doğru şekilde yapacağız.” diyen Vine ekibi, sitenin bir süre daha açık kalacağını ve kullanıcıların yayınladıkları içerikleri bu sürede indirebileceklerini belirtti.

Twitter’ın video dünyasına katkısı olarak hızla yükselen Vine, kendi 6 saniyelik yıldızlarını ortaya çıkarmıştı. Ancak son dönemde irili ufaklı pek çok rakip aynı pastaya ortak oldu ve dahası, içerik yayıncılığı hızla Periscope gibi canlı yayınlara kaydı.

Konuyla ilgili en anlamlı paylaşım ise, Vine’ı yıllar önce kurup, daha sonra Twitter’a satan Rus Yusupov’un yine Twitter üzerinden yaptığı şu paylaşım oldu: “Şirketinizi satmayın!”

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir