Genel

Apple’dan işitme cihazı hamlesi

By

on

Apple, Avustralyalı akıllı işitme cihazı şirketi Cochlear ile anlaşma imzaladı.

Cochlear işitme kaybı yaşayan kişilere yardımcı olmak üzere özel cihazlar üreten bir firma. Firmanın ürünleri gelişmiş ses işlemcileri ve diğer rakiplerine göre daha uzun bir pil ömrüne sahip olmakla birlikte ağırlık olarak yüzde 20’ye varan oranlarda daha hafif bir yapıya sahip. Tüm bu özellikler bir araya geldiğinde firmanın ürünleri işitme kaybı bulunan kişiler için iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Firmanın en son ürünlerinden Nucleus 7 ses işlemcisi iPhone, iPad veya iPod Touch ile hızlıca eşleştirilebiliyor. Bu modelile birlikte kulaklığın pratik şekilde ayarlanıp kontrol edilmesi gibi avantajlar kullanıcılara sunuluyor. iOS cihazlar da ayarlar bölümü altından erişebilirli seçenekleri ile işitme cihazını Bluetooth üzerinden kolayca yapılandırmak mümkün oluyor.

Nucleus 7’nin iOS cihazlar ile eşleşmesinin ardından ses kontrollerinin basit bir şekilde gerçekleştirilmesi, Apple’ın Cochlear ile işbirliği yaptığının bir göstergesi. AppStore’da bulunan pek çok farklı işitme cihazı uygulamasına rağmen bu çözümler iOS altında yeterince işlevsel kullanılamıyor. Ancak Nucleus 7’nin uygulama bile gerektirmeden kolay şekilde kullanılması bu işbirliğinin bir göstergesi.

Cochlear CEO’su Chris Smith, Nucleus 7 işlemcisinin işitme kaybı olan kişiler için telefon görüşmeleri yapma, yüksek sesle müzik dinleme, videolar izleme ve FaceTime çağırılarını doğrudan kontrol edebilme gibi pek çok özellik sunan bir teknoloji sunduklarını belirtti.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir