Genel

Apple, Workflow uygulamasını satın aldı

By

on

Apple, bu satın almayla engelli iOS kullanıcıları için Hizmetler geliştirebilir.

Apple tarafından yapılan açıklamada DeskConnect isimli şirketin geliştirmiş olduğu Workflow isimli uygulamanın satın alındığı söylenirken bunun dışında herhangi bir detay verilmedi.

iPhone, iPad ve Apple Watch cihazları için geliştirilen Workflow ile kullanıcılar cihazlarındaki uygulamalar ve içeriklerle etkileşim kuran iş akışları oluşturabiliyorlar. Bu iş akışlarını oluşturmak için kombinasyonları sürükleyip bırakmak yeterli oluyor. Uygulama aynı zamanda 2015’te düzenlenen Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda Apple Tasarım Ödülü’ne layık görüldü.

Uygulamanın Apple’ın uygulamalarıyla nasıl entegre edileceği hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Bununla birlikte Apple’ın sesli asistanı Siri ile Workflow arasında kurulacak bir entegrasyon aracılığıyla engelli kullanıcıların pek çok işlemi kolaylıkla gerçekleştirmesi mümkün olabilir.

Apple Workflow uygulamasını App Store’dan henüz kaldırmadı. Öte yandan daha önce ücretli olan uygulama artık ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Apple sıklıkla olarak bu tarz firmaları satın alarak geliştirilen uygulmaların ve teknolojilerin iOS ve diğer uygulamalar içinde kullanılması ile işletim sisteminin ve çözümlerinin yeteneklerini geliştiriyor ve çoğaltıyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir