Genel

Apple Watch Series 2, GPS ile geliyor

By

on

Apple’ın ikinci nesil akıllı saati suya dayanıklılık ve dahili GPS gibi yeniliklerle tanıtıldı.

Apple Watch piyasaya çıkalı iki yıl geçti ve şirket ikinci nesil akıllı saatinin üzerindeki perdeyi kaldırdı. Çift çekirdekli, daha parlak ekrana, yerleşik GPS‘e ve yüzme esnasında su geçirmeyecek korumaya sahip Apple Watch Series 2, iPhone 7 ile aynı etkinlikte tanıtıldı. Hoparlörün tasarımında yapılan değişiklik ile 50 metreye kadar suya dayanıklılık sunan Series 2, dış tasarım açısından orijinal Apple Watch ile farklılık göstermiyor.

GPS barındırmasına karşın hücresel erişim sağlamayan Apple Watch Series 2 ile veri aktarımı yaparken iPhone’u yakınınızda bulundurmanız gerekecek. 13 Eylül’de yayınlanacak WatchOS 3‘ü kullanacak Apple Watch Series 2, uygulamaları 7 kat daha hızlı açarak, parmak ucuyla yazım ve arkadaşlarla aktivite paylaşımı gibi yeniliklerden faydalanacak.

apple-watch-2-nike

Koşuculara özel bir akıllı saat modeli için Nike ile iş birliği yapan Apple, hafif alüminyum ve delikli kayışıyla yeni Apple Watch Nike+ adlı saati tanıttı. Koşu odaklı bu saat ile koşmaya başlarken Siri’ye haber vermeniz yeterli. Koşuyu tamamladığınızda ise dikkat dağıtmayan bir ekranda (Nike sarısı renklerle) sadece mesafe ve hız gibi temel bilgileri görmek mümkün oluyor.

Apple Watch Nike+ dört renk seçeneğiyle ekim ayında 369 dolar yurtdışı fiyatıyla piyasaya sürülecek. Apple Watch Series 2 ise paslanmaz çelikten daha sert yeni seramik gövdesi ve iki yeni Hermés kayışıyla 9 Eylül’de ön siparişe açılacak. 369 dolardan başlayan fiyatıyla Series 2 ilk sahipleriyle 16 Eylül‘de buluşacak. Orijinal Apple Watch modelinin yurtdışı fiyatı ise 269 dolara düşecek.

1 Comment

  1. Pingback: Apple’dan Pokémon Go ve Super Mario sürprizi – pcworld.com.tr

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir