Genel

Apple Tidal’ı satın alabilir

By

on

Yeni bir rapora göre Apple ünlüler arasında popüler Tidal servisini satın alabilir

The Wall Street Journal‘ın haberine göre Apple Tidal’ı satın almak için görüşmeler yapıyor. Henüz görüşmelerin sonlanmadığı belirtilen haberde ünlü müzisyen Jay Z’nin sahibi olduğu Tidal ise henüz resmi bir açıklama yapmayı reddediyor.

Tidal tüm diğer müzik servislerine alternatif olarak yüksek kalitede hizmet verme iddiası ile kurulmuş ve 2015 yılında Jay Z tarafından 56 milyon dolara satın alınmıştı. Özellikle ünlü müzisyen ve şarkıcıların öncelikli olarak yer aldığı platform ünlüler arasında oldukça popüler bir kullanıma sahip. Geçen altı ay içinde Beyoncé, Rihanna, ve Kanye West gibi isimlerin albümleri önce Tidal üzerinde sunulmuştu.

Tidal’ın şu anda 4 milyon ücretli abonesi bulunuyor. Bu rakam Apple Music için 15 ve Spotify için 30 milyon mertebesinde. Spotify hala Apple ile anti-rekabete yönelik uygulamalar gerçekleştirdiği iddiası ile yasal savaşını sürdürüyor.

Neden önemli: Jay Z’nin sektörden arkadşaları her yeni albüm çıkardığında Tidal’ın yükselişi deva ediyor. Görünen o ki sektörün hayatta kalmayı başaran ve büyüme trendine sahip bu müzik servisi için Jay Z artık yatırımını paraya dönüştürme çabası içinde.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir