Genel

Apple Suya Dayanıklı AirPods Geliştiriyor

By

on

Apple, 2016 yılında tanıttığı kablosuz kulakların yeni sürümünü suya dayanıklı hale getirmek için çalışıyor.

Apple, her sene tanıttığı iPhone’larda olduğu gibi düzenli olarak güncellenmiş AirPods satışa sunmayı planlıyor. Elde edilen bilgilere göre HomePod’u geliştiren ekibin, geliştirilmiş bir kablosuz işlemci ve aralarında suya dayanıklı bir sürümün de bulunduğu birkaç yeni sürüm geliştirdiği öğrenildi. Ancak Apple’ın yeni nesil AirPods’ları hangi işlemcileriyle kullanıldığı henüz belirsizliğini koruyor.

Yeni nesil AirPods’larda kulaklıklara dokunulmadan Siri’yi etkinleştirmenin bir yöntemi sunulacak. Yeni kulaklıklarda iPhone’larda Siri’yi dokunmadan etkin hale getirmeyi sağlayan “Hey, Siri” komutunun bulunması bekleniyor. Apple’ın suya dayanıklı AirPods modelleri, önümüzdeki yıla kadar hazır olmaması bekleniyor. Ayrıca yeni nesil AirPods’ların yağmura ve suya karşı dayanıklı olmasına rağmen havuz suyuna karşı dayanıklı olmaması öngörülüyor.

Apple’ın AirPod, Apple Watch ve diğer aksesuarlardan oluşan “diğer” kategorisi, 2018 yılının ilk çeyreği için yayınlanan raporda  yüzde 70’lik bir gelir artışı olduğunu gösterdi. Apple’ın bu sebeple ürünlerini güncelleme sıklığını arttırması bekleniyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir