Genel

Apple MWC 2017’ye katılacak

By

on

Apple’ın önümüzdeki sene düzenlenecek Mobil Dünya Kongresine katılımı kesinleşti.

Apple, mobil cihaz ekosisteminin öncü markaları arasında yer alıyor. Şirketin iPhone serisinin yanı sıra iPad ve iPod touch gibi popüler birçok serisi mevcut. Ayrıca yazılım tarafında da sayısız mobil uygulamanın kullanıma açık olduğu biliniyor. Öte yandan Apple’ın teknoloji şirketleri arasında yeni ürün ve hizmetlerini, fuarlarda duyurmaya ya da tüketicilerle buluşmaya uzak markaların başında geldiği de biliniyor. Ancak son gelişmelere göre bu durum 2017 yılı için değişecek…

Şubat ayının sonunda İspanya’nın Barselona şehrinde başlayacak Mobil Dünya Kongresi 2017 katılımcıları arasında Apple’ın da olduğu duyuruldu. Teknoloji dünyasında yılın en büyük sürprizlerinden biri olarak kabul edilen gelişme, Apple’ın 2017 için strateji değişikliğine gittiği yönünde yorumlandı. Teknoloji şirketi, en son 2000’lerin başında bir teknoloji fuarında katılımcı olarak yer almıştı.

Yeni iPhone modelleri tanıtılacak mı?

Gelişmenin ardından Apple adına yeni bir iPhone ya da iPad duyurudu gelir mi soruları da kamuoyunda yer buldu. İlk göstergeler ise bu noktada Apple’ın katılımının ‘yeni yazılım duyuruları’ şeklinde olabileceği yönünde. Yine de yeni mobil cihaz lansmanları görülebilir. Peki MWC 2017 ne zaman düzenleniyor?

27 Şubat-2 Mart 2017 tarihleri arasında düzenlenecek MWC 2017 katılımcıları arasında Samsung, Huawei, LG, Sony, Xiaomi gibi önde gelen mobil cihaz üreticileri bulunuyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir