Genel

Apple 27 Mart’ta bir etkinlik düzenleyecek

By

on

Apple 27 Mart tarihinde  Chicago gerçekleştireceği etkinliğin davetiyelerini dağıtmaya başladı.

“Haydi bir okul gezisine çıkalım” sloganıyla eğitim odaklı olacak etkinlikte, öğretmen ve öğrenciler yeni kreatif fikirleri dinlemeye  davet ediyor. Etkinliğin eğitim odaklı olması akıllara Apple’ın yeni iPad Pro ve MacBook modellerini tanıtabileceğini çağrıştırıyor. Yıl boyunca iki veya üç etkinlik gerçekleştiren Apple 2017’de WWDC ile Eylül ayında bir etkinlik düzenlemişti. Apple bu etkinlik son yıl içinde beşinci kez Mart ayında etkinlik gerçekleştirecek.

Apple; bu etkinliklerde Mac, iPad veya iPhone tanıtmıştı. Kısa zaman içinde artan giriş seviyesi MacBook veya yeni bir MacBook Air olarak adlandırılan bilgisayara dair dedikoduların artmasından dolayı Apple’ın yeni bir dizüstü bilgisayarı tanıtımasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu etkinlikte yeni bir bilgisayarın tanıtılmaması halinde bütün dikkatler 4 Haziran’da gerçekleştirilecek WWDC 2018 açılış etkinliğine dönecek. Apple, geçtiğimiz yıl WWDC etkinliğinde yeni iMac, MacBook Pro ve yeni iMac Pro’yu bu etkinlikte tanıtmıştı.

Son sekiz iPad modelinin yarısı bahar aylarında gerçekleşmiş etkinliklerde tanıtılması, yeni bir iPad modelinin ortaya çıkma olasılığını arttırıyor. Apple’ın bu sene içinde iPad serisine yeni modeller ekleyeceğiyle ilgili haberler uzun zamandır konuşuluyor. Bu yüzden Apple’ın bu etkinlikte yeni iPad modelleri tanıtması da sürpriz olmayacaktır.

Bütün bunların dışında Apple’ın Eylül ayında gerçekleştirdiği iPhone lansmanında duyurmuş olduğu fakat halen satışa sunmadığı AirPower isimli kablosuz şarj istasyonun satış tarihinin kesinleşme ihtimali bulunuyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir