Genel

Amazon Türkçe hizmet dönemini başlattı

By

on

Dünyanın en büyük ve en popüler e-ticaret sitesi Amazon artık Türkçe hizmet verecek. İşte detaylar…

Amazon bu gün bir açıklama yaparak Türk kullanıcılar için Türkçe site ve müşteri hizmetlerinde Türkçe e-posta ile telefon desteği vereceğini açıkladı.

Yapılan açıklamada bu hizmetlerin Amazon.de sitesi üzerinden verileceğini ve sadece dil ayarlarından Türkçe seçmenin yeterli olacağı belirtildi.

Amazon.de sitesine girip dil ayarlarından Türkçe seçildiğinde sitenin genel olarak Türkçe diline geçtiği görülüyor ancak bu durum daha çok sitenin arayüzü için geçerli. Yani ürün açıklamaları gibi detaylarda Türkçe içerikleri göremiyoruz. Sipariş ve ödeme aşamasındaki arabirimler ise yine Türkçe olarak hizmet veriyor.

Türkiye’ye ücretsiz kargo 

Amazon Almanya merkezli sitesini Türkçe’ye çevirmekle birlikte aynı zamanda Türk müşterileri için özel bir kampanya da düzenledi. Bu kampanyaya göre 49 Avro ve üzeri tutarda alışveriş yapan müşterilere ürünler kargo ücreti olmadan gönderilecek. Öte yandan tüketicilerin yurt dışından alışveriş yaparken dikkat etmesi gereken gümrük bedeli konusunu düşünmesine de gerek yok zira Amazon bu tarz gümrüğe tabi olan ürünlerde gümrük ile alakalı süreçlerin bedelini alarak ürünün sorunsuz şekilde kapıya ulaşmasını sağlıyor. Eğer bunu sağlayamıyorsa ilgili ürünün satışını gerçekleştirmiyor. Elbette satın alacağınız, özellikle elektronik, ürünlerde (eğer gönderim varsa) garanti konusuna dikkat etmeniz gerekiyor zira Almanya’da garantisi olan ürünler için Türkiye’de garanti kapsamı geçersiz olabilir.

Zamanla daha çok gelişecek

Şu anda müşteri hizmetlerinin de Türkçe olarak e-posta ve telefon desteği sağladığı Amazon.de zamanla Türkçe içerikleri arttıracak. Ne diyelim? Amazon’a hayırlı olsun artık Türkiye’deki e-ticaret siteleri düşünsün.

Recommended for you

1 Comment

  1. Pingback: Black Friday geldi, tüketiciler çıldırdı – pcworld.com.tr

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir