Genel

Acer’dan yeni bir Windows Phone

By

on

Acer sessiz sedasız Jade Primo Windows Phone akıllı telefonunu Microsoft mağazalarına gönderdi.

Acer’ın IFA’da tanıttığı üst seviye Jade Primo Windows telefonu Microsoft camiasında bir heyecan dalgasına sebep olmuştu. Davul zurna ile duyurmadılar ama isteyenler artık bu telefonu satın alabilirler.

Sim kilitsiz olarak satılan telefon için 650 dolar fiyat belirlenmiş ve Microsoft mağazalarından veya çevrimiçi satış sitesinden almak mümkün. İşin doğrusu bir telefon için 650 dolar gerçekten çok yüksek bir fiyat zira iPhone 6S’in giriş fiyatı ile rakam aynı. Ancak Acer telefon ile birlikte bir dock station bir klavye ve bir fare veriyor.

Acer telefonu ilk duyurduğunda işin doğrusu ABD pazarından hiç bahsedilmemiş ve telefonun Avrupa pazarına sunulacağı söylenmişti ancak şu anda tam tersi bir durum ile karşı karşıyayız. Microsoft’un Nokia başarısızlığı ve Windows 10 mobil işletim sistemini destekleyen önemli uygulama sayısının her geçen gün azalması bu telefonun satışlarını nasıl etkiler zamanla göreceğiz.

Peki, Jade Primo’nun ne gibi özellikleri var?

1920×1080 çözünürlükte 5,5″ AMOLED ekrana sahip Primo, 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 808 işlemci ile çalışıyor. 3 GB RAM, 32 GB dahili hafızaya sahip telefonun arka kamerası 21 Megapiksel ve ön kamerası 8 Megapiksel çözünürlüğe sahip.

Microsoft resmi bir açıklama yapmadı ama bu telefonun ülkemize gelmesi oldukça düşük bir ihtimal.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir