Genel

100 dolardan ucuz dizüstü bilgisayar mı olur?

By

on

Evet, olur. Dell Inspiron 11 3000 sadece 99 dolara satılacak. Peki, bu makine neler sunabilir?

Apple MacBook Pro tasarımı ile aklınızı başınızdan alıp fiyatı ile sizi acılara boğduysa ve artık sadece Windows 10 çalıştırıp acayip derecede ucuz bir dizüstü bilgisayar arıyorsanız harika bir haberimiz var. Dell 24 Kasım günü sadece 24 saat boyunca ve stoklar ile sınırlı olacak şekilde Inspiron 11 3000 model dizüstü bilgisayarı sadece 99,99  dolara satacak. Daha sonra ürünün fiyatı 199,99 dolara çıkacak. Peki, bu ucuz makine nasıl özelliklere sahip ve ne sunabilir?

Inspiron 11 3000 içinde Intel Celeron CPU bulunuyor, Windows 10 Home işletim sistemi için 2GB RAM ve sadece 32GB disk sahip. Ekranı 11,6″ büyüklüğünde ve 720p çözünürlüğe sahip. Kısacası piyasadaki pek çok tabletin bu makineden daha güçlü olduğunu söyleyebiliriz ama bu gün 100 dolara satılan tabletlerin ancak çay altlığı olabileceğini de gözden kaçırmayın.

Dell’in bu cihazı size müthiş videolar, oyunlar filan sunmuyor. Asla da sunamaz. Ancak internette dolaşmak, online servisleri kullanmak, basit dosya işlemleri, yazı yazmak, Excel gibi tablolar da çalışmak için yeterli.

Biraz daha detaylı ve kapsamlı bir şey istiyorsanız Dell’in bir gün sonra satacağı Intel Kaby Lake Core m3 işlemcili Inspiron 11 3000 2-in-1 modelini düşünebilirsiniz. Onun fiyatı da 299,99 dolar olacak. 11,6″ dokunmatik ekran, 4GB RAM ve 500GB sabit diskli sistem aynı zamanda ekranı sökülerek tablet gibi kullanılabilecek.

Unutmadan ekleyelim, bu fiyatlar ve kampanyalar ABD için geçerli. Bu tarihlerde ABD’ye gidecek eşiniz dostunuz varsa belki değerlendirir veya bu fiyat ve kampanyalar ışığında ülkemizdeki durumu daha iyi analiz etme şansını yakalayabilirsiniz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir