GamePro

Xbox One, PS4’ü yakalayamıyor

By

on

Geçtiğimiz günlerde Sony’nin 7 milyon birim PlayStation 4 sattığını açıklamasının ardından, Microsoft’un sessiz kalması soru işaretlerine sebep olmuştu ancak şirket önceki gün yaptığı açıklama ile dünya genelinde 5 milyon adet Xbox One konsolu sattığını duyurdu.

Kasım ayında arka arkaya çıkan iki konsolun satış rakamları başından beri PS4’ün üstünlüğüyle devam ediyordu. Yine de iki firmanın da metodolojileri biraz farklı işliyor. Mart ayında 6 milyon satış rakamına ulaştığını açıklayan Sony, direkt olarak tüketiciye satılan PlayStaiton 4’leri saymış, 3.9 milyon açıklayan Microsoft ise mağazalara satılan Xbox One’ların sayısını vermişti.

Microsoft bu konsol yarışında Sony’nin arkasında kalsa da, Xbox pazarlama müdürü Yusuf Mehdi, Xbox One satışlarının, aynı dönem düşünüldüğünde Xbox 360 satışlarını %60 oranında geçtiğini söylüyor. İki şirketten de konsol satışlarından elde edilen gelirlere yönelik bir açıklama yapılmazken, Xbox One’ın ABD’de tavsiye edilen satış fiyatı açısından PS4’ten 100 dolar daha fazla olduğunu ekleyelim.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir